1. Home
  2. Szczegółowa prognoza dochodów i wydatków
  3. Edycja symbolu paragrafu w nowo utworzonym słowniku paragrafów

Edycja symbolu paragrafu w nowo utworzonym słowniku paragrafów

Niezbędnym i ostatnim krokiem jest edycja symboli paragrafów w nowo utworzonym przez użytkownika słowniku paragrafów. Proces wymaga odnalezienia dodanych pozycji (paragrafów) w nowo utworzonym słowniku paragrafów oraz zmianie oryginalnych symboli paragrafów na symbole przypisane przez użytkownika podczas dodawania ich do słownika symboli paragrafów. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że słownik symboli paragrafów i słownik paragrafów to dwa różne pojęcia. Oprócz edycji symboli paragrafów można również edytować czwartą cyfrę paragrafów.

Na początku, będąc w słownikach paragrafów, należy wybrać z rozwijanej listy „Wybierz słownik” nowo utworzony słownik.

Następnie w „Słowniku paragrafów” trzeba wyszukać pozycje dodane przez użytkownika do „Słownika symboli paragrafów”. Poprzez podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszki w odpowiedni wiersz można je edytować np. podatek rolny – paragraf 032 – klikamy dwukrotnie.

W polu symbol zamienia się domyślnie ustawiony symbol na symbol przypisany przez użytkownika w „Słowniku symboli paragrafów”. Poniżej można także ustawić cyfrę paragrafu, z których wartości finansowe mają być pobierane.

Czynność należy powtórzyć n-krotnie, edytując wszystkie dodane paragrafy.

Zaktualizowano 14 września 2021

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły