1. Home
  2. Wersja testowa programu WPF Asystent
  3. Jak przebiega proces konfiguracji bazy danych WPF Asystent?
  1. Home
  2. Zakup programu WPF Asystent
  3. Jak przebiega proces konfiguracji bazy danych WPF Asystent?

Jak przebiega proces konfiguracji bazy danych WPF Asystent?

Konfiguracja połączenia z bazą danych WPF Asystent

Krok 1.

Po ukończeniu instalacji należy uruchomić program, następnie w oknie logowania należy wybrać profil połączenia z bazą danych, klikając „Połącz z bazą danych”.

Krok 2.

Zostaniesz przekierowany do Kreatora konfiguracji połączenia z bazą danych. Podczas ustawień bazy danych zaleca się wsparcie techniczne ze strony administratora systemu (zazwyczaj jest to Informatyk). W większości JST w ramach polityki bezpieczeństwa uprawnienia nadane pracownikom przez administratora są ograniczone.

Krok 3.

W polu Adres serwera najczęściej wskazuje się ten sam adres serwera, na którym zainstalowana jest baza programu BeSTi@. Potrzebne informacje dotyczące parametrów połączenia z bazą można uzyskać logując się do BeSTii, a następnie w zakładce Plik, wybrać z rozwijanej listy opcję Baza danych. Szukany adres znajduje się w zakładce Serwer.

Krok 4.

W polu Identyfikacja wybierz z rozwijanej listy odpowiedni sposób uwierzytelniania, w zdecydowanej większości przypadków będzie to SQL.

Jeżeli zaznaczysz tryb SQL musisz wprowadzić nazwę Użytkownika (najczęściej jest to nazwa: „sa” czyli domyślny login administratora) oraz Hasło do serwera bazy danych.

Widok przy wyborze trybu SQL

Jeżeli jednak zdecydujesz się na wybór trybu Windows, uwierzytelnianie nastąpi poprzez konto zalogowanego użytkownika, co oznacza, że pola Użytkownik oraz Hasło muszą pozostać puste.

Widok przy wyborze trybu SQL

Krok 5.

W polu Nazwa bazy danych można wprowadzić nazwę bazy, która zostanie utworzona przez program. Domyślną nazwą tworzonej bazy danych jest „WpfAsystent7„.

Krok 6.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji należy kliknąć opcję Wybierz. Program sprawdzi połączenie z bazą Bestii, utworzy własną bazę, a następnie przeprowadzi jej instalację.

Sprawdzenie połączenia z bazą Bestii

Tworzenie bazy danych programu WPF Asystent 7

Krok 7.

Po udanym sprawdzeniu połączenia z bazą Bestii i utworzeniu bazy programu WPF Asystent 7, cały proces konfiguracji powinien zakończyć się sukcesem.

Zaktualizowano 2 września 2020

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły