1. Home
  2. Autopoprawka i uchwała WPF
  3. Nanoszenie zmian z budżetu na dokument WPF

Nanoszenie zmian z budżetu na dokument WPF

W okresie między projektem WPF, a tworzeniem autopoprawki/uchwały WPF mogły nastąpić zmiany w budżecie. Dlatego, żeby uwzględnić te różnice między projektem WPF, a generowanym dokumentem należy wgrać dane z budżetu.

Zmiany z budżetu nanosi się poprzez opcję „Wgraj dane”, która znajduje się w programie w lewym górnym rogu.

W zakładce „Import danych” trzeba wybrać „Wgraj z XML” lub „Budżet z Bestii”, jeśli mają Państwo połączenie z bazą Bestii.

Następnie należy wybrać interesujący nas dokument, w przypadku uchwały WPF będzie to „Uchwała budżetowa” i kliknąć „Przelicz dane”.

Po przeliczeniu trzeba nacisnąć „Przepisz dane do WPF”, wtedy program naniesie zmiany na załącznik 1.

W ten sam sposób można zaktualizować przewidywane wykonanie z bieżącego roku budżetowego w generowanym dokumencie WPF na przyszły rok budżetowy. Wystarczy wtedy wybrać dokumenty z budżetu na obecny rok z wyjątkiem dokumentów uchylonych, autopoprawki oraz projektu.

Aktualizacji może również podlegać załącznik 2 zawierający przedsięwzięcia. Jak dokonać modyfikacji załącznika 2 opisano tutaj.

Po naniesieniu zmian na załącznikach należy wygenerować nowe objaśnienia do dokumentu, zawierające już zmienione dane. Gdyby mieli Państwo dodane swoje treści do objaśnień w projekcie można je przekopiować, ponieważ plik „Objaśnienia” działa jak typowy edytor tekstu.

Gdy zweryfikowali Państwo objaśnienia i cała treść się zgadza to, żeby je zachować trzeba nacisnąć „Zapisz”.

Ostatnim krokiem przed eksportowaniem gotowego dokumentu do Bestii jest jego zapisanie i zweryfikowanie weryfikatorem.

Gdy wszystko się zgadza i nie występują żadne błędy należy zaimportować dokument do Bestii zgodnie z podaną tutaj instrukcją.

Zaktualizowano 30 czerwca 2022

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły