1. Home
  2. Projekt WPF
  3. Uzupełnianie załącznika 2

Uzupełnianie załącznika 2

W projekcie WPF oprócz Załącznika 1 kluczową częścią jest także Załącznik 2. Przedsięwzięcia, które się w nim znajdują muszą zostać zaprognozowane na okres wieloletniej prognozy finansowej z każdym projektem.

Przygotowanie Załącznika 2 w programie WPF Asystent

  1. Aby dodać nowe przedsięwzięcie w Załączniku 2, należy najpierw dodać to przedsięwzięcie do słownika przedsięwzięć w Bestii lub w WPF Asystencie. Kiedy przedsięwzięcie zostało wcześniej wprowadzone w Bestii, to użytkownik musi jedynie zaktualizować automatycznie słowniki w programie WPF Asystent. Może to zrobić poprzez naciśnięcie ikony „BeSTi@” i wybranie „Pobierz dane”.

Gdy użytkownik nie wprowadził przedsięwzięcia w Bestii, to należy dodać je w WPF Asystencie. Można to zrobić w panelu „Słowniki” wybierając „Przedsięwzięcia” i klikając „Dodaj pozycję”. Jeśli nie da się wybrać „Przedsięwzięcia” to oznacza, że w programie otwarty jest jakiś dokument WPF. Aby móc dodać przedsięwzięcie należy zamknąć wszystkie dokumenty w programie.

Następnie trzeba wrócić do listy dokumentów i wybrać Projekt WPF. Potem należy otworzyć Załącznik 2 i nacisnąć „Dodaj”, wtedy należy wybrać nowe przedsięwzięcie ze słownika i uzupełnić jego dane. W dalszym etapie użytkownik powinien zaktualizować nakłady i limity w kontynuowanych zadaniach.

Załącznik 2 został przygotowany w Bestii

Drugą możliwością przygotowania Załącznika 2 jest jego stworzenie w Bestii. Aby wgrać go do programu WPF Asystent należy najpierw uaktualnić słowniki przedsięwzięć, tak jak to było opisane wyżej.

Następnie poprzez „Nowa WPF” można wgrać przygotowany dokument „Z Bestii” do WPF Asystenta. W dokumencie tym będą się znajdowały wszystkie poprawione przedsięwzięcia.

Aby przenieść Załącznik 2, z powyżej opisanego dokumentu, do przygotowanego Projektu WPF należy otworzyć Załącznik 2 w Projekcie WPF. Następnie trzeba skopiować przedsięwzięcia z wgranego WPF z Bestii poprzez kliknięcie „Skopiuj z innej WPF”.

Zaktualizowano 8 września 2021

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły