1. Home
  2. Zmiana WPF
  3. Krok 6. W jaki sposób mogę wprowadzić nowe przedsięwzięcie oraz dokonać zmian na istniejących przedsięwzięciach?

Krok 6. W jaki sposób mogę wprowadzić nowe przedsięwzięcie oraz dokonać zmian na istniejących przedsięwzięciach?

Nowe przedsięwzięcie, które nie jest dodane w bazie danych

By dodać przedsięwzięcie, którego nie mamy w bazie danych, należy zamknąć wszystkie otwarte dokumenty WPF, kliknąć po lewej stronie ekranu w zakładkę Słowniki, następnie moduł Przedsięwzięcia i dodać pozycję.

Należy wypełnić dane dotyczące przedsięwzięcia (wybrać lata realizacji, jednostkę koordynującą i limit wydatków). Po kliknięciu przycisku OK przedsięwzięcie zostanie wprowadzone do listy i będzie można je dodać w zakładce Przedsięwzięcia (w załączniku 2).

Nowe przedsięwzięcie, które istnieje lub zostało dodane w bazie danych

Przedsięwzięcie można pobrać z bazy programu BeSTi@, pod warunkiem, że skonfigurowano połączenie. Aby przedsięwzięcie pojawiło się w bazie danych BeSTii, należy posiadać połączenie z BeSTią, a następnie kliknąć zapisz do BeSTii.

Aby dodać przedsięwzięcie należy uruchomić odpowiedni dokument oraz przejść do Załącznika 2, który znajduje się na górnym pasku wyboru programu w zakładce Dokument.

Za pomocą przycisku Dodaj można wprowadzić do Załącznika 2 stworzone wcześniej przedsięwzięcie lub dodać przedsięwzięcie przeniesione z bazy Bestii. Należy wypełnić wymagane pola i zatwierdzić wybór.

Modyfikacja przedsięwzięć

Za pomocą funkcji Edytuj można dokonać zmian dotyczących przedsięwzięcia, przycisku Usuń służy do całkowitego usunięcia pozycji. Wprowadzone szczegółowe informacje oraz wartości można przepisać do Załącznika 2 za pomocą przycisku Uaktualnij.

Jeżeli istnieje potrzeba dokonania zmiany kolejności ułożenia poszczególnych przedsięwzięć wykorzystaj funkcję Ułóż alfabetycznie lub kliknij na konkretne przedsięwzięcie i wybierz opcję Przesuń.

Podczas aktualizacji Załącznika 2 przydatny może okazać się przycisk Wyszukaj, opcja Skopiuj z innego WPF pozwala przegrać przedsięwzięcia, które są zapisane w innej uchwale.

Zaktualizowano 7 kwietnia 2020

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły