1. Home
  2. Zmiana WPF
  3. Weryfikator poprawności WPF

Weryfikator poprawności WPF

Aby upewnić się, że dokument w programie WPF Asystent przygotowany został w sposób prawidłowy, skorzystać należy z „Weryfikatora” umieszczonego u góry, na pasku zakładek. Weryfikacji tej powinien podlegać każdy dokument bezpośrednio przed wyeksportowaniem go z programu WPF Asystent do programu BeSTi@.

Pozytywnie zweryfikowane części składowe dokumentu zaznaczone są zielonymi znacznikami. Weryfikator w dokumencie gotowym do eksportu powinien wyglądać jak na rysunku przedstawionym poniżej.

W przypadku pojawienia się żółtych, bądź czerwonych oznaczeń, dokument w wybranych pozycjach musi ulec sprawdzeniu i ewentualnej korekcie. Negatywną ocenę ilustruje czerwony kolor, natomiast pozycje, które wymagają dodatkowej uwagi zaznaczone są żółtym kolorem.

Możemy również skorzystać ze wskazówek, które daje nam weryfikator. W tym celu wystarczy najechać kursorem myszki na żarówkę.

Warto zwrócić uwagę na to którego roku dotyczy wykryty przez weryfikator błąd (rok budżetowy czy też któreś z lat prognozy). Taką podpowiedź uzyskamy spoglądając na kolumnę „Niespełnienie testu w latach”.

Zaktualizowano 28 września 2022

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły