1. Home
  2. Zmiana WPF
  3. Wybór dokumentu i jego właściwości

Wybór dokumentu i jego właściwości

Przygotowanie zmiany WPF z programem WPF Asystent należy rozpocząć od dodania nowego dokumentu za pośrednictwem systemu BeSTi@ lub wykorzystując do tego celu odpowiedni plik XML.

Dodanie nowego dokumentu

Dodawanie nowego dokumentu umożliwia funkcja „Nowa WPF”. W zależności od dokumentu, którym dysponuje użytkownik, możliwe jest wybranie opcji wgrania dokumentu z XML oraz bezpośrednio z Besti@. Chcąc przygotować zmianę WPF na podstawie wgranego dokumentu w wersji .XML wystarczy wybrać odpowiedni plik dysku, zaś po zaznaczeniu opcji „Nowa WPF” z Bestii, pojawi się okno umożliwiające wybór konkretnego pliku.

W kolejnym oknie użytkownik dokonuje wyboru słownika, w przypadku .XML od 2020 r. domyślnym słownikiem jest słownik Główny MF. Po zatwierdzeniu słownika nastąpi import dokumentu z BeSTii. Komunikat Gotowe zapewni prawidłowość wgrania dokumentu.

Właściwości nowego dokumentu

We właściwościach nowego dokumentu należy uzupełnić pola o niezbędne informacje, przycisk OK pozwoli zapisać wprowadzone zmiany. Należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej kategorii dokumentu (Zmiana WPF), lat prognozy finansowej oraz wyznaczyć datę podjęcia i wejścia w życie zmiany.

Zaktualizowano 14 września 2021

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły