1. Home
  2. Dodatkowe funkcje programu
  3. Automatyczne wysyłanie danych do Curulis za pomocą WPF Asystent

Automatyczne wysyłanie danych do Curulis za pomocą WPF Asystent

Użytkownicy licencji WPF Asystent Premium oraz WPF Asystent Ekspert mają możliwość wysyłania bazowych danych, niezbędnych do sporządzenia dokumentów WPF, za pomocą funkcji umożliwiającej automatyczne wysyłanie zestawu danych, która udostępniana jest wszystkich użytkownikom w/w licencji.

Uruchomienie opcji wysyłki paczki danych

Aby przesłać dane, w pierwszej kolejności należy kliknąć BeSTi@ na pasku narzędzi.

W kolejnym kroku należy upewnić się, że zostało skonfigurowane połączenie WPF Asystent z bazą BeSTi@. Jeśli wcześniej nie zostało ono skonfigurowane, należy kliknąć przycisk „Konfiguracja” a następnie uzupełnić dane dotyczące konfiguracji połączenia z bazą danych BeSTi@.

Wysyłanie paczki danych do Curulis

Jeśli połączenie jest poprawnie skonfigurowane, uaktywni się ikona w programie „Wyślij paczkę danych do Curulis”. Należy kliknąć w ten przycisk i wybrać konkretny zbiór danych, który ma zostać przesłany automatycznie do Curulis, np. dane do zmiany WPF.

Po wybraniu konkretnego zestawu danych, pojawi się krótka informacja, jakie dane zostaną wyeksportowane z BeSTi@ i następnie przesłane do Curulis. Należy zatwierdzić komunikat za pomocą przycisku „OK”.

Zatwierdzenie niniejszego komunikatu uruchomi automatyczne przesyłanie danych. Jeśli dane zostaną wysłane poprawne, pojawi się na ekranie zielony znaczek „Wysyłanie paczki”, który oznacza, iż dane pomyślnie trafiły na serwer Curulis do naszych Ekspertów.

Cały proces automatycznego wysyłania danych do Curulis został także zaprezentowany na nagraniu poniżej.

Zaktualizowano 22 lutego 2022

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły